Skoči na glavno vsebino

Na šoli je v sredo, 5. februarja 2019, potekalo 6. tekmovanje v znanju naravoslovja Kresnička. Učenci od 1. do 7. razreda so nekaj dni prej imeli naravoslovni dan, posvečen poskusom. Prvošolci so izdelali domači plastelin, proučevali zakonitosti pri lomljenju špagetov in opazovali, kako premaguje ovire rastlina, ki je zaprta v škatli z majhno luknjo. Drugo- in tretješolci so izdelali tekoči plastelin, spoznavali vlogo rastlinskih listov in odkrivali, kako izteka voda iz preluknjanih plastenk. Četrto- in petošolci so pripravili sluz, spremljali kalitev semen in naredili mavrico, medtem ko so šesto- in sedmošolci proučevali vpliv svetlobe na rast rastlin, opazovali predmete s cilindrično lečo in se zabavali ob izdelavi elastičnega plastelina.

Učenci so pridobljeno znanje izkazali na tekmovanju, kjer so se vsi dobro odrezali. Priznanja pa so si prislužili naslednji učenci in učenke: Emanuela Mavrar, Naja Panjtar, Gal Dakskobler, Valentina Klavžar in Luka Roner, Max Kotnik, Nik Trojar, Matija Bizalj, Ksenija Trojer, Staš Drole, Julija Jenstrle, Jan Brovč, Izabela Mavrar, Tina Kemperle, Maša Kusterle.

Vsem udeleženim učencem čestitamo in jim želimo še veliko naravoslovne radovednosti.

učiteljice Franka, Magda, Suzana in Nina

Dostopnost