Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 22. 6. 2020, smo z učenci od 6. do 8. razreda opravili športni dan na temo kolesarstva. Trenutek je bil zelo primeren, saj sta le dan prej Primož Roglič in Tadej Pogačar, ki sta trenutno med najboljšimi svetovnimi kolesarji, na tekmi za državno prvenstvo pod Krvavcem pokazala vse, kar cestno kolesarstvo ponuja. No, mi smo se zjutraj pogovarjali o različnih vrstah kolesarjenja, o opremi, ki je za različno vrsto potrebna, in navedli nekaj splošnih napotkov, da bo kolesarjenje varno in v užitek. Na športnem igrišču smo si opremo pogledali še v praksi in opravili spretnostni poligon. Dan smo zaključili še z nekoliko daljšim kolesarjenjem, 7. in 8. razred proti Petrovemu Brdu, 6. razred pa proti vasi Porezen. Brez okvar in (hujših) nesreč smo zadovoljni in utrujeni končali zadnji letošnji športni dan.

 

Igor Kragelj

Dostopnost