Skoči na glavno vsebino

Že od 1. septembra nam je znano, da je naša šola obdržala naziv Kulturna šola. Bravo mi! Kaj pa to pomeni?

Vsake štiri leta JSKD Slovenije (Javni sklad za kulturne dejavnosti) zbere podatke o udejstvovanju šol in njihovih učencev na področju kulture. V tem projektu sodelujemo že več let in še bomo, saj smo kot majhna šola zelo dejavni. Imamo uspešen dramski krožek, pevska zbora, organiziramo mnogo prireditev, pa tudi mnogih se udeležimo. Ogledujemo si muzeje, spominske sobe, gledališke predstave, vabimo umetnike in veliko beremo. Naj bo kar zapisano, da smo kljub majhnosti, zbrali 20,5 točk od možnih 37.

V četrtek, 8. 10., pa nas je gospa Silva Seljak z JSKD Tolmin obiskala na šoli in nam prinesla potrdila o prejemu naziva ter novo zastavo s simbolom Kulturne šole, ki jo bomo ponosno razobesili. Pozdravili smo jo učitelji in učenci predmetne stopnje. Srečno, podbrška kulturna šola!

Učiteljica Kristina

Dostopnost