Pust je dan v letu, ki ga večina otrok težko pričakuje. Letos so imeli učenci od 1. do 5. razreda tehniški dan. Igrali so se pantomimo z ugibanjem pustnih šem, iskali rešitve pustnih ugank, spoznavali tipične slovenske pustne maske. Kot se za pusta spodobi, so se za malico posladkali s krofi in se med odmori zabavali z baloni. Potem pa je sledilo ustvarjanje. Učenci so se z zanosom lotili dela in že so nastajale pustne krinke, očala, kurenti iz časopisnega papirja in celo taki, ki glasno ropotajo, ko jih stresaš. Kako glasni so bili naši kurenti, si lahko ogledate tukaj.

Učencem bo ta dan ostal v lepem spominu. Povedali pa so, da so popoldne pogrešali šolski pustni ples z različnimi zabavnimi igrami.

učiteljice razrednega pouka