Skoči na glavno vsebino

25. maja se še vedno kdo spomni na nekdanji Dan mladosti. V tem duhu je naš šolski tercet deklet, ki ga sestavljajo Tina, Maša in Izabela, 26. 5. pred Domom upokojencev Podbrdo izvedel svoj prvi nastop v tem šolskem letu in ponesel rahlo mladostno sapico stanovalcem Doma. Mladostni nastop je pozdravil našo 30-letno domovino, spomnil na želje po miru, sanje onkraj mavrice in lepote Baške grape. Prvič pa je v Baški grapi odzvenela tudi zahtevnejša dvoglasna pesem Kot bi veter (… v majskem gozdu, ko ne izbira vej in ne izbira krošenj, zganil v en trepet, enak in skupen mlado listje. Mi smo mladi listi stoterih krošenj, prepletenih vej sveta brez mej), ki jo je leta 1986 uglasbil novogoriški skladatelj Ivan Mignozzi, ob žalostnem dogodku v Černobilu.

Za še več veselja in poskočnosti je poskrbel Jure s svojo harmoniko, učitelj Igor, Jakob in Aljaž pa za tehnično pomoč!

Hvala nastopajočim in pomočnikom. Stanovalce Doma ste zelo osrečili.

učiteljica Kristina 

Dostopnost