Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 18. oktobra, bodo učenci predmetne stopnje OŠ Simona Kosa Podbrdo imeli kulturni dan v Ljubljani. Obiskali bomo Muzej novejše zgodovine Slovenije, kjer bodo učenci preko delavnice izdelave časovnega traku spoznali ključne politične, gospodarske in kulturne dogodke iz slovenske zgodovine 20. stoletja. Sledilo bo orientacijsko raziskovanje in spoznavanje prestolnice Slovenije, dan pa bomo zaključili v Kinodvoru z ogledom filma Moj brat lovi dinozavre, posnetega po resnični zgodbi ter istoimenski knjigi.

Učenci se pred šolo zberejo ob 7.50 in prevzamejo šolsko malico. Odhod avtobusa izpred šole ob 8.00, povratek v Podbrdo predvidoma med 16.30 in 17.00.

Učenci bodo ta dan odjavljeni od kosila, zato vas prosimo, da imajo s seboj dodatno malico ali prigrizek. Obujejo in oblečejo naj se vremenu primerno, saj bo del aktivnosti potekal tudi na prostem.

Učence bodo spremljali Branko Ocvirk, Petra Guna in Lucija Slokar.

Dostopnost