Skoči na glavno vsebino

Z 8. in 9. razredom smo v sredo, 9. 3. 2022, v sklopu tehniškega dne obiskali avtomehanično delavnico in malo hidroelektrarno (MHE) na Kneži. Pri avtomehaniku smo ponovili znanje o delovanju štiritaktnega motorja in osnovnih delih avtomobila. Fantje so aktivno sodelovali pri menjavi pnevmatike na platišču, menjavi olja motorja in drugih opravilih, ki sta nam jih predstavila Andrej in Slavko. Med puncami je največ poguma pokazala Izabela Mavrar, ki je zamenjala pnevmatiko na vozilu. Fantje so se izkazali z znanjem in praktičnim delom, punce pa so zadovoljno ugotovile, da na cesti po Baški grapi ne bodo imele težav z iskanjem kavalirja, ki jim bo lahko pomagal v primeru težav z avtomobilom. Pridobivanje elektrike v hidroelektrarni učencem ni bilo tako zanimivo, dokler niso prišli do podatka, za koliko evrov električne energije taka elektrarna proizvede na povprečen dan. Bogatejši za kar nekaj praktičnih izkušenj, smo se z avtobusom vrnili v Podbrdo.

Igor Kragelj

Dostopnost