Skoči na glavno vsebino

V sredo, 23. 11. 2022, nas je obiskala slikarka Stanka Golob. Najprej nam je pokazala video posnetek, kako poteka njeno delo. To zajema nabiranje peska, sejanje, razvrščanje in nato ustvarjanje slik s peskom. Presenečeni smo bili, da obstaja tudi pesek vijola, modre in zelene barve. Pesek nabira po celi Sloveniji. Ima kar 60 različnih vrst peska.  Njeno delo je res zanimivo in slike, ki jih ustvari, so prav posebne.

Tudi mi smo za ustvarjanje slik imeli na izbiro veliko različnih vrst in barv peska. Motiv smo si lahko sami izbrali. Gospa Stanka nam je dala veliko idej za slikanje, nam pri delu pomagala ter nas vzpodbujala. Delo je bilo zelo zanimivo, vendar smo ugotovili, da je s peskom kar težko ustvarjati. Kljub temu so nastali lepi izdelki. Slike bomo najprej razstavili v šoli, nato pa jih bomo nesli domov. Gospa Stanka nas je spodbudila, da se lahko tudi doma preizkusimo v ustvarjanju slik s peskom.

četrtošolci in petošolci

Dostopnost