V sredo, 16. 11. 2022, so učenci 8. in 9. razreda obiskali delavnice predstavitve poklicev v Šolskem centru Nova Gorica in na Biotehniški šoli v Šempetru pri Gorici. Učenci so se udeležili avtoservisne, mehatronske in strojne delavnice, učenke pa predstavitve poklicev s področja kmetijstva, gastronomije in naravovarstva. Spodaj je nekaj vtisov:

Jan: Dobra predstavitev programov, sami smo si dokončno obdelali obesek za ključe iz aluminija.

Jure: Fajn je bil cel potek dneva, najbolj mehanična delavnica.

Janej: V redu je bilo na programu avtoserviser.

Anže: Dobro je bilo v avtomehanični delavnici, ker smo sami kaj naredili. V muzejčku Tomosov je bilo zanimivo.

Saša: Všeč mi je bilo, ko smo jedli jedi, ki so jih za nas pripravili dijaki.

Izabela: Najljubša mi je bila delavnica iz gastronomije in turizma. Če se vpišem na to šolo, dobim takoj 5 pri geografiji, ker je bila naša skupina na kvizu najboljša.

Urša: Fajn je bilo, ker smo lahko sami okrasili mufin.

Julija: Všeč mi je bilo mikroskopiranje.

Živa: Všeč mi je bilo, da smo videli koze.

Kevin: Zanimiva  mi je bila menjava in polnjenje gum.

Staš: Všeč mi je bilo risanje na računalniku in izdelava obeska iz aluminija.

Igor Kragelj