Skoči na glavno vsebino

V sredo, 29. 3. 2023, smo se s šolsko ekipo prve pomoči, ki jo sestavljajo Matija Bizalj, Tarik Husanović in Mark Obid, udeležili tekmovanja v Tolminu. Z ekipami z Mosta na Soči, Tolmina, Kobarida in Bovca smo primerjali osvojeno znanje. Uradna ekipa naj bi na tekmovanju štela 6 članov, zato smo se mi tekmovanja udeležili neuradno. Fantje so najprej opravili z dvema teoretičnima nalogama, nato pa so se preizkusili še na dveh deloviščih, ki sta simulirali različne poškodbe. Če so pri prvi imeli še nekaj težav s tremo, so bili pri drugi že suvereni in se izkazali s svojim znanjem o nudenju prve pomoči. Vsem trem fantom bi se zahvalil za izkazano znanje in trud, zahvala pa gre še Rdečemu križu Tolmin, ki podpira izvajanje krožkov na šolah in prireja druženja, kjer lahko primerjamo osvojeno znanje in izmenjujemo izkušnje. Hvala!

Mentor: Igor Kragelj

Dostopnost