Skoči na glavno vsebino

Danes je bil zadnji šolski dan za naše devetošolce, zato smo se odločila, da bo ta dan poseben – tako zanje kot za nas. Najprej smo si ogledali predajo ključa – devetošolci so z zabavnimi nalogami preverili, ali so osmošolci dovolj usklajeni in opremljeni z raznoraznimi znanji za prehod v deveti razred, in jim, ko so se o tem prepričali, predali ključ.

Predajo ključa smo zaključili s piknikom na dvorišču šole, pri pripravi katerega so sodelovali vsi učenci. Šestošolca sta narezala vso zelenjavo, sedmošolci sadje za sadno kupo, četrtošolci in petošolci so odšli v gozd po veje za peko hrenovk, najstarejši učenci pa so se prelevili v žar mojstre. Po dvorišču je iz zvočnikov igrala glasba, vsi smo se zvrstili okrog ognja in uživali v peki hrenovk. Ob dobri hrani in klepetu smo se poslovili od devetošolcev, ki so priznali, da jim bo takšno slovo zagotovo ostalo v lepem spominu. Če bi bil vsak šolski dan takšen, bi vsi zagotovo z veseljem žulili šolske klopi. 😊

Dostopnost