Skoči na glavno vsebino

Tišino poletnih hodnikov so v petek, 1. septembra, prekinili smeh, vzkliki, pozdravi in koraki naših šolarjev, ko so se zbirali v garderobi. Ob začetku pouka je vse najprej pozdravila ravnateljica ter predstavila nove učitelje in učence. Sledila je razredna ura, po kateri smo imeli generalko za šolsko proslavo ob sprejemu prvošolčkov. Zanje smo še posebej povadili pesmico Janeza Bitenca Prvič v šolo.

Ob 10. uri je sledil slovesen sprejem treh prvošolčkov, ki jih je po državni himni nagovoril podžupan Tomaž Štenkler, po šolski himni pa ravnateljica Polonca Kenda, ki je prvošolčkom izročila tudi darila: prejeli so vsak svoj dežnik, ki jih lahko brani tako pred dežjem kot pred soncem.

Vsem zbranim, še posebej učencem in učiteljem je devetošolka Julija voščila s Sokratovo prvo učno uro in vsi upamo, da bo tudi to šolsko leto lepo, veselo, uspešno in polno domislic.

Nekaj utrinkov je učiteljica Magda shranila v trajen spomin, kar si lahko ogledate v Galeriji, če kliknete tukaj.

učiteljica Kristina Š.

Dostopnost