Skoči na glavno vsebino

Na naši šoli smo v preteklem šolskem letu veliko sodelovali s sosednjim Domom upokojencev Podbrdo.

Naša druženja učenk razredne stopnje z oskrbovanci so potekala ob ponedeljkih po kosilu, medtem ko so bili fantje pri nogometnem krožku. Največkrat smo se igrali različne družabne igre (človek ne jezi se, spomin, domine). Skupaj smo izdelovali dekoracije za okrasitev njihove jedilnice (verige, rožice). Nekajkrat so se mešane skupine (oskrbovanci in učenke) pomerile v kvizu znanja. Učiteljica Kristina Škibin je imela ob četrtkih v Domu veliko nastopov s pevskim zborom. Večkrat je tja peljala tudi otroke šahiste, da so se z oskrbovanci pomerili v šahu.

Vsa pohvala gre tudi socialnima delavkama Dragani in Nini ter delovni terapevtki Urški, ki so vedno poskrbele, da so se oskrbovanci zbrali v jedilnici ob dogovorjeni uri.

Skupaj nam je bilo lepo in tudi v tem šolskem letu si želimo ohranjati tak stik s starostniki. Dogovarjamo pa se tudi že za obiske oskrbovancev Doma upokojencev na Petrovem Brdu.

učiteljica Magda Čujec

Dostopnost