Skoči na glavno vsebino

V petek, 17. 11. 2023, smo ob dnevu slovenske hrane na naši šoli pripravili tradicionalni slovenski zajtrk, ki je letos potekal v znamenju slogana »Kruh za zajtrk, super dan«. Prve ure smo z učenci namenili raziskovanju – skušali smo izbrskati čim več informacij o tem, kako kruh pripravimo, kaj vemo o zgodovini kruha ter kakšne vrste kruha poznamo pri nas in po svetu. Za malico smo si privoščili pravi tradicionalni slovenski zajtrk z maslom, medom in kruhom, ki ga je za nas doma spekla naša ravnateljica, nato pa smo siti in zadovoljni zapeli Slakovo pesem Čebelar, ki ji lahko prisluhnete spodaj.

Da pa ne bi ostali le pri teoriji, so se vsi učenci preizkusili tudi v peki in na naših hodnikih je zadišalo po raznoraznih krušnih dobrotah. In glede na to, kako dobro so se odrezali, si upamo trditi, da bodo potem, ko se bodo pregrizli skozi šolske klopi, vsi naši učenci že kmalu »pri kruhu«. 🙂

Slike si lahko ogledate tukaj.

Dostopnost