Skoči na glavno vsebino

Šahisti smo v novo šahovsko leto vstopili z novoletnim šahovskim turnirjem, v četrtek, 4. januarja, na katerega so bili vabljeni vsi šahisti Baške grape. Odzvalo se jih je 15, s tem da je predsednik ŠD Posočje, Erik Hozjan, bil z nami tudi kot sodnik in tako tekmoval izven konkurence (je pa dosegel največ – 7 zmag). V konkurenci mladih je nastopilo 5 učencev, pri odraslih pa 9. Tokrat smo igrali brez ure, prve pare pa je določil žreb, nato pa so se soigralci menjali glede na dolžino partije in zmagovalce.

Šolski šahisti so si prva tri meta razdelili takole: 3. je bil Ervin, 2. Anja, 1. pa Tarik s s petimi zmagami, v skupnem seštevku pa je bil drugi, takoj za prvakom Jožefom Gatejem.

Iskrene čestitke vsem, Majdi hvala za čaj in lične vrečke za prenos šahovskih figur!

Šolski šahovski krožek

Fotografije si lahko ogledate v galeriji na tej povezavi.

Dostopnost