Skoči na glavno vsebino

V sredo, 31. januarja, je na šoli prvič potekalo šolsko glasbeno tekmovanje v okviru 13. Slovenske glasbene olimpijade. Udeležilo se ga je 6 učencev, od tega vse četrtošolke in Gal iz 5. razreda.

Najprej so pisali test, ki je bila sestavljen iz slušnega in bralnega razumevanja, kjer je največ točk dosegla Anika Jenstrle. V drugem delu so se tekmovalci pomerili v petju izbrane pesmi. Pri tem je komisija (učiteljici Anja Zalašček in Kristina Škibin) ocenjevala izbor pesmi, intonančno pravilnost, mimiko, ritmičnost in jasnost izražanja. Tudi tu se je najbolje odrezala Anika Jenstrle.

V tretjem delu, v katerem je moral tekmovalec predložiti in zaigrati lastno skladbo, pa je tekmovala samo Tia Dakskobler in si tako pridobila dodatne točke. Prve tri so tako skupno bile Tia Dakskobler, Anika Jenstrle in Ana Štenkler, vseh 6 tekmovalcev pa je iz rok učiteljice Anje prejelo bronasta priznanja in spodbudni komentar.

Drugo komisijo, ki je pevske točke nagrajevala z aplavzi, pa so sestavljali prvošolčki.

Bravo, mladi šolski glasbeniki!

učiteljica Kristina

Dostopnost