Skoči na glavno vsebino

V prejšnjem tednu so po naših hodnikih zazvenele katalonske besede, saj so našo šolo v okviru Erasmus izmenjave obiskale tri učiteljice iz majhnega obmorskega mesteca Sant Feliu de Guixols. Učiteljice Vero, Montse in Silvia so bile sicer na obisku na OŠ Simona Gregorčiča Kobarid, ker pa so izrazile željo obiskati še eno manjšo šolo, so dva dni preživele pri nas in odkrivale, kako poteka pouk na slovenskih podeželskih šolah. In kaj jim je bilo všeč? »Copati in čistoča vaše šole ter umirjenost vaših učencev. Naši so vedno tako zelo glasni,« je dejala učiteljica francoščine Veronica. Našim učencem so predstavile, kako poteka pouk pri njih in ko so naši učenci slišali, da s poukom zaključijo šele ob petih popoldne, se jim zadnje šolske ure niso zdele več tako daleč. Za zaključek smo učiteljice povabili še na športni spopad med učitelji in učenci, pomerili smo se v odbojki in nogometu ter kljub katalonski pomoči podlegli nogometni nadvladi učencev. Dva dneva obiska na šoli sta hitro minila, a nič hudega – dva učitelja in naša ravnateljica bodo že v mesecu maju vrnili obisk in v okviru Erasmus izmenjave obiskali katalonske učiteljice na njihovi šoli. To bo naša prva Erasmus izmenjava z obiskom in učenjem na drugi šoli, več o naših izmenjavah pa si lahko preberete na povezavi https://padlet.com/erasmuspodbrdo/padlet   

Dostopnost