Skoči na glavno vsebino

V petek, 12. 4. 2024, smo s planinskim krožkom izvedli pohod po vrhovih nad Soriško planino. S parkirišča smo se odpravili proti vrhu Lajnarja, kjer smo se na železni kupoli enega izmed bunkerjev odpočili in se razgledali na okoliške vrhove in doline. Pot nas je nato vodila po južni strani Slatnika, kjer smo imeli krasen razgled na Podbrdo in našo šolo. Nato smo se usmerili proti vrhu Možica, kjer so učenci končno dočakali malico. Glavno vprašanje na poti je bilo namreč: »A zdaj lahko jemo?« Po okrepčilu smo si ogledali še notranjost bunkerja in pustili domišljiji svojo pot. Čakal nas je samo še spust na izhodišče. V krasnem vremenu smo se ob krasni družbi imeli res krasno J.

Hvala vodnikoma PD Podbrdo in staršem, ki so ponudili prevoz na in s Soriške planine.

Dostopnost